Yaki Kingu w akcji ! ....

 

Czyli gdzie nas można znaleźć, spróbować, posłuchać ?
Wszelakie bierzące wydarzenia/prelekcje/osiągnięcia prezentujemy na portalach społecznościowych
na które to serdecznie zapraszamy.


Facebook 

 

https://www.facebook.com/yakikingu/

 

Instagram

https://www.instagram.com/yakikingu/

 

YouTube

 
Yaki Kingu Channel
 
 

Poniżej zamieszczamy wybrane wydarzenia/podziękowania/rekomendację w naszej działalności.
Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych współpracą i DO ZOBACZENIA !

*Tradycyjnie już w ostatni weekend lipca na byłym lotnisku w Legnicy odbyła się szósta międzynarodowa edycja JAPFEST 2019 czyli największyego festiwalu Japońskiej motoryzacji w Europie Środkowo-Wschodniej, w której udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy uczestników.
Wystawionych było powyżęj 500 wyselekcjonowanych japońskich aut z całej Europy.
Odbyły się wyścigi: JF DRAG WARS (wyścigi na 1/4 mili),
 JF TIME ATTACK (wyścigi na torze Krzywa) oraz JF DRIFT BATTLE .
Mnóstwo pokazów oraz powyżej 50 wystawców topowych marek motoryzacyjnych.

Główni organizatorzy już wiele miesięcy przed wydarzeniem zwócili się do Yaki Kingu, nad stworzeniem po raz pierwszy w historii specjalnej Strefy Japońskiej Kultury sponsorowanej również przez Yokohama Polska - producenta opon samochodowych.
Strefa Japońskiej Kultury znajdowała się w epicentrum tegorocznej edycji JAPFEST, w zadaszonej hali o powierzchni 200m2, a prowadziła do niej brama Torii przy głównej drodze.
Wraz z pasjonatami feudalnej Japonii czyli Trzecim Najemnym Oddziałem Piechoty Japońskiej, mistrzem japońskiej gitary shamisen Masato Yokoei pozostałymi goścmi,
przez cały czas trwania festiwalu przybliżaliśmy uczestnikom kulturę Japonii.

*Fundacja Film Forum wraz z Festiwalem Kameralne Lato w oparciu o współpracę z Budżetem Obywatelski 2019 - Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów oraz Fundacją na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce poprosiła o współpracę Yaki Kingu nad przygotowaniem wydarzenia Radomski Kalejdoskop Kulturowy: Japonia.
12 lipca Amfiteratr w Radomiu rozkwitł niczym kwiat wiśni imprezą inspirowana Japonią gdzie Yaki Kingu wraz z zaproszonymi gości, między innymi Panią Jadwigą Marię Rodowicz (polska japonistaką, Ambasador Polski w Tokyo w latach 2008-2012), reżyserem Waldemarem Czechowskim ( twórcą filmu o Bronisławie Piłsudzkim), oraz performerką i tancerką Hana Umeda ukazywali liczne oblicza Japonii.

Yaki Kingu przygotował również wyjątkowe warsztaty kulinarne dla uczestników wydarzenia, gdzie po prelekcji i instrukcjach przygotowania japońskiego ryżu, goście mogli wspólnie przygotować i ulepić onigiri.

Po warsztatach wraz z gośćmi opowiadaliśmy o kraju wschodzącego słońca:

Japonia – Tak daleko, tak blisko podczas spotkania prowadzonego przez Panią Ambasador.

Mimo wielu atrakcji i pokazów tego dnia, uczestnicy mogli również smakować pozostałe autentyczne japońskie dania przygotowane w mobilnej kuchni przez Yaki Kingu.

fot. Dominik Musiałek | FILMFORUM

*Od 17 do 20 Maja władze Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych męszączących się w Warszawie na ulicy Koszykowej, zaprosiły Yaki Kingu do stacjonowania jak i uświetnienia
Japan by Night - Noc muzeów w PJATK. Oprawa, klimat jak i ilość gości, w tym nie kącząca się kolejka po nasze potrawy do późnych godzin nocnych, sprawiła nam wielką radość.
Zdjęcia dzięki uprzejmości fotografów i relacji PJATK.

 

*Już po raz szósty studenci i wykładowcy Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagielońskiego przygotowali jedną z największych imprez o Azji w Polsce, czyli VI Festiwal Studiów Azjatyckich w Krakowie.
Wyjątkowości wydarzenia podkreśliło miejse, czyli parę dni przed wydarzeniem oddane w pełni, pięknego i nowego kompleksu Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ ul. Oleandry 2a.
Yaki Kingu jako jedyna autentyczna mobilna kuchnia japońska, został zaproszony do uświetniania tegoż wyjątkowego festiwalu, pełnego wykładów prelekcji i pokazów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości fotografów i relacji VI FSA.

 

*Yaki Kingu pojawił się na okładce majowego bezpłatnego magazynu Miasto Plus wydawanego w nakładzie 25 000 tys. w Koszalinie, gdzie na obszernym 5 stronicowym wywiadzie mogliśmy przybliżyć historię naszego projektu jak i kulturę Japonii.

*27-28 kwietnia już po raz XIII na Uniwersytecie Łódzkim odbyły się Dni Japońskie zorganizowane przez Klub Yakumo-goto.
Yaki Kingu został zaproszony do uświetnienia swoją obecnością i swoją japońską kuchnią to wyjątkowe wydarzenie. 

Ostatnie dni weekendu kwietnia na Uniwersytecie Łódzkim, przepełnione były wspaniałymi wykładami, pięknymi kimonami,pokazem sztuki walki jodo jak i dzwiękiem japońskich będnów zaspołu Amaterasu.

Nasz pojad ustawiony przed wejściem do auli uniwersytetu, wszystkim chętnym i zgłodniałym gościom  jak zawsze serwował okonomiyaki i onigiri.

*Od 23 Marca do 5 Maja w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie,
prowadzonym przez Polską Akademię Nauk odbywał się Miesiąc Japoński. Wydarzenie zostało objęte szczególną opieką Ambasady Japonii w Polsce.
Również Yaki Kingu został zaproszony do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu.

W ramach Japońskiego miesiąca Yaki Kingu przeprowadził cykl prelekcji i wykładów o Japonii, w Centru Edukacji mieszczącym się budynku A.

Na wykładach pojawiło się dużo słuchaczy, jak i przyjaciel Yaki Kingu - Piotr Milewski, autor książki "Japońskie Dzienniki".
Po wykładzie uczestnicy mogli nabyć książkę autora z jego specjalną dedykacją.
13 - 14 kwietnia podczas specjalnego kiermaszu japońsko-wiosenny,
jak i w okresie 1 - 5 maj, odwiedzający mogli skosztować dań Yaki Kingu.

* Od 9 do 11 kwietnia na terenie Politechniki Wrocławskiej odbywał się już po raz VIII Tydzień Zdrowia. Yaki Kingu został zaproszony jako przedstawiciel zdrowych dań przez Rektora Politechniki i Samorząd Studecki WPPT. Przez cały czas trwania tego zdrowego wydarzenia w naszej mobilnej kuchni gotowaliśmy nasze potrawy na terenie Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (WPPT) w Aleji Profesorów.

* W Marcu 23 i 24 odbywał się pod patronatem Prezydenta miasta Konina konwent fantastyczny w Młodzieżowym Domu Kultry - KoKon.
Zaproszono nas jako gości i poproszono o przeprowadzenie wykładu związanego z kulturą Japonii. Postanowiliśmy by uatrakcyjnić wydarzenie opowiedzieć o bohaterach i postaciach.

Wykład "Japonia kraj dobrych i złych bohaterów i postaci-日本は善と悪のキャラクター大国。"

prowadzony w języku japońskim i polskim zgromadził wielu słuchaczy i został nagrodzony brawami, co sprawiło nam wielką radość.

W trakcie trawania wydarzenia również serwowaliśmy nasze autentyczne japońskie potrawy, które cieszyły podniebienia wielu uczestników, jak i gości konwentu - w tym członków znanej grupy aktorskiej Grupa Darwina.

* W lutym zostaliśmy zaproszeni przez zespół Fun Fabryka do współpracy przy wydarzeniu odbywającego się w Poznaniu - Kinepolis. W ramach wydarzenia prowadziliśmy nasze japońskie stoisko z rękodziełami i gadżetami z Japonii, serwując onigiri z zupką misoshiru i deser śniegowy kakigori.
Yaki Kingu został również poproszony o wygłoszenie wykładu o Japonii:

Japonia kraj armagedonu ? - w której to przedstawialiśmy jak dużo zagrożeń niesie życie w tym dalekim kraju, ale za to jak perfekcyjnie przygotowani są do nich Japończycy.

 

* Na koniec stycznia 2019 roku wraz koszalińskim lokalem Centrala Artystyczna, przygotowaliśmy wieczór japoński. Podczas wieczoru obalaliśmy mity powstałe o japońskiej kuchni, a liczni zebrani goście mogli degustować przygotowane przez nas onigiri. W trakcie wieczoru goście mogli również nabyć japońskie arcydzieła naszych zaprzyjaźnionych artystów z Japonii. Wydarzenie zostało bardzo obszernie zrelacjonowane w lokalnej prasie - Głos Koszaliński.

* W połowie stycznia 2019 roku Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku zaprosiła nas do współorganizowania Dni Japońskich. W ramach tego wspaniałego wydarzenia poprowadziliśmy wykład w auli uczelni na temat kuchni japońskiej, oraz serwowaliśmy nasze potrawy. Zostaliśmy poproszeni o pozostanie na terenie uczelni przez kolejne dni, by słuchacze i pracownicy Akademii również mogli zasmakować autentycznej Japonii. 

 

* Na koniec roku 2018 Yaki Kingu zapoczątkował warsztaty kaligrafii japońskiej shodo
w Koszalinie, były to po raz pierwszy takie warsztaty w historii miasta. Na pierwszych zajęciach pojawiło się Radio Koszalin w osobie Pani Redaktor Joanny Lejtan.
Na relację, która została zaprezentowana w Radio Koszalin w Radiowym Klubie Obieżyświata 16-12-2018 zapraszamy na nasz kanał Yaki Kingu na YouTube:

                                                  Yaki Kingu Channel na YouTube

* W Grudniu na zaproszenie Street Food Polska, pojawiliśmy się z naszą mobilną kuchnią w Krakowie, by móc serwować autentyczne japońskie potrawy podczas świątecznej edycji festiwalu kulinarnego w Galerii Kazimierz. Niepodziewanie odwiedził nas kulinarny reporter z YouTube ŻarłokTV, który pożarł nas prawie w całości. Na pierwszy odcinek i relacje z tego spotkania zapraszamy na kanał ŻarłokTV (link poniżej) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=RKpdDb4Y-4M&t=11s

* Podczas naszego objazdu po Polsce w Listopadzie, zostaliśmy zaproszeni do szkoły podstawowej i gimnazju ŁSO - Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego przy ulicy Babickiego, gdzie jej uczniowe mogli poznać podstawowe fakty o Japonii, nauczyć się jak należy się przedstawić po japońsku...i spróbować śniegowego deseru - kakigori!
Było bardzo ciekawie i pouczająco dla wszystkich.

 

 * 11-11-2018 - czyli bardzo wyjątkowy dzień 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. I dla Yaki Kingu były to wyjątkowe dni, z uwagi iż mogliśmy przylączyć się czynnie w obchody tej wspaniałej rocznicy w Koszalinie.
Już w sobotę 10-11-2010 pojawiliśmy się z naszą mobilną kuchnią na wspaniałej inscenizacji zdobycia pociągu pancernego pod Rynarzewem przygotowanej przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun"  we współpracy z Towarzystwem Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

 

Jeszcze tego samego dnia zostaliśmy zaproszenie przez Fundację "Zdążyć z Miłością" na koncert charytatywny Fundacji „Zdążyć z Miłością” w Filharmonii Koszalińskiej znanej na całym świecie grupy Golec Uokriestra. Całkowity dochód z Koncertu Charytatywnego wyniósł 52.804,16zł.

 

 

Finał obchodów 100 rocznicy obchodziliśmy podczas specjalnego pikniku przygotowanego przez Archiwum Państwowym w Koszalinie, gdzie przybyło dużo wspaniałych gości, odbyły się wspaniałe pokazy i prelekcje.

 *Od października 2018 roku nasza firma i firma Misja Travel zawiązała współprace.

https://www.misjatravel.pl/info/japonia

Yaki Kingu to japońskie jedzenie i nie tylko... przez co staramy się myśleć nie tylko o ciele jak i o duszy.
Uważamy, iż MISJA TRAVEL dostarcza najlepszej jakości strawę duchową, jaką są wyjazdy do Japonii, śladami Świętego Maksymiliana Kolbe i męczęnników katolickich w kraju kwitnącej wiśni.
Pragniemi i my propagować taki sposób poznania Japonii,
zawiązując współpracę z MISJA TRAVEL.
Na zdjęciu bardzo wyjątkowe spotkanie z Zarządem i pracownikami w siedzibie
firmy 24 października 2018 roku w Poznaniu.

 * Szczeciński Klub Azji zaprosił nas do pomocy w uświetnieniu festiwalu Dzień z Azją organizowany w ramach Europejskiej Nocy Naukowców 29 września 2018, który to odbył się w budynku Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie.

 

* 2 września 2018 roku zostaliśmy zaproszeni do Radiowego Klubu Obieżyświata w Radio Koszalin, gdzie mieliśmy okazję opowiadać o Japonii, Hokkaido i Yaki Kingu. 
Zapraszamy do wysłuchania audycji !

* Podczas zlotu Food Truków w Kołobrzegu ( 27-29 lipiec 2018 )
otrzymaliśmy rekomendację jako gwarant jakości i smaku od Street Food Polska.

 
 

* Podczas naszego udziału jako FoodTruck w piątej edycji Folk Film Festival w Sianowie, który odbył się w lipcu 2018, postanowiliśmy wejść w szranki z 14 propozycjami przygotowania naleśników na konkurs "Najlepszy pomysł na naleśniki".
Przewodniczącym komisji był ekspert kulinarny,
Pan Mariusz Szwed ( finalista polskiej edycji MastrChef ).
Przygotowaliśmy skromniejszą wersję naszego okonomiyaki niż tą którą przygotowywujemy na codzień, która to wersja bardziej przypomina naleśnik i sprzedawana jest w namiotach podczas japońskich festiwali - matsuri.
Nasza propozycji otrzymała 29,5 pkt czyli otrzymaliśmy III miejsce
( I miejsce 31 pkt, II miejsce 30 pkt).

 

* W kwietniu 2018 roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w Dniach Kultury Japońskiej oraz Festiwalu Kultur Azjatyckich organizowanym w II LO w Łodzi.
Podczas festiwalu prowadziliśmy dwu godziny wykład z zakresu codzinnego życia Japończyków i ich preferencji kulinarnych.

 
Copyright ©2018 YAKI KINGU, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 1416
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem