Yaki Kingu w akcji ! ....

 

Czyli gdzie nas można znaleźć, spróbować, posłuchać ?
Wszelakie bierzące wydarzenia/prelekcje/osiągnięcia prezentujemy na portalach społecznościowych
na które to serdecznie zapraszamy.

Facebook 

https://www.facebook.com/yakikingu/

 

Instagram
https://www.instagram.com/yakikingu/

 

YouTube

Yaki Kingu Channel
 
 

Poniżej zamieszczamy wybrane wydarzenia/podziękowania/rekomendację w naszej działalności.
Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych współpracą i DO ZOBACZENIA !

* Pod koniec trudnego i pełnego wyzwań roku 2020, zostaliśmy zaproszeni
przez Fundację Pompka, która od 2008 roku tworzy i wspiera wydarzenia związane z kulturą Japonii do współtworzenia festiwalu JAPONIKI NA MOKOTOWIE, które to z uwagi na zaostrzenie obostrzeń pandemicznych, musiały zostać przeniesione do Internetu.
Tegoroczna edycja opierała się na wystawie artysty rzeźbiarza Mirosława Baca,
 naszego przyjaciela z którym razem mieszkaliśmy w Sapporo.
Wszystkie spotkania i warsztaty odbyły się za pomocą internetu i łączy online,
gdzie Yaki Kingu i Yumiko przygotowała specjalny pokaz japońskiej kaligrafii SHODO.
Zapis i nagrania z festiwalu dostępne są na stronie fundacji:
Fundacja Pompka - Facebook

*Na początek Jesieni, będąc w Poznaniu, zostaliśmy zaporszeni do nowo powstałego miejsce na Winogradach LABAland, gdzie z zachowaniem reżimu sanitarnego wspólnie przygotowaliśmy wyjątkowy weekend o nazwie projektu - Japońska Jesień.

Podczas naszego pobytu od  8 do 1 1 Października, jak zawsze gotowaliśmy nasze japońskie potrawy.
W Niedzielę podczas spotkania z nami o godzine 16:00 w specjalnie przygotowanym namiocie, z zachowaniem odstępu miejsc dla słuchaczy,
wygłosiliśmy prelekcję o Jesieni w Japonii, 
która również była zobrazowana naszymi autorskimi zdjęciami i materiałami filmowymi.

*Mimo licznych problemów i obostrzeń spowodowanych przez COVID-19, udało się 21 Sierpnia, dzięki licznym staraniom i przygotowaniom całej wspaniałej załogi JAPFEST.PL,
a szczególnie ich Prezesom Państwu Michał i Marta Jakubek, zorganizować kolejną edycję największego zlotu japońskiej motoryzacji w tej części Europy JAPFEST.PL 2020.
Również i Yaki Kingu współtworzył specjalną strefę kultury japońskiej,
poprzez naszą obecność, potrawy jak i wykłady na scenie strefy.
W tym roku szczególnie wpierała nas firma CHOYA, również poprzez przekazanie nowego specjalnego letniego smaku do deseru lodowego kakigori - UME.
Przez cały czas festiwalu swoją obecnością i wykładami program strefy kultury,
uświetnił nasz przyjaciel, laureat nagród Magellana,
podróżnik i pisarz Pan Piotr Milewski.
Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego i specjalnego filmu z festiwalu:
https://youtu.be/39rKPy-ByKM*12 Lipca 2020 roku największa arena widowiskowa w Polsce TAURON Arena Kraków, zaprosiła Yaki Kingu do swojego nowego projektu Arena Garden, oraz poprosiła o przeprowadzenie japońskiego pokazu kulinarnego na scenie.
W ramach pokazu Yaki Kingu przygotował przed widzami japońskie bento, które to zostało rozdane pomiędzy zwycięzcami konkursu przeprowadzonego przez Arena Garden.
Wraz z bento zwycięzcy otrzymali wyjątkowe napoje gazowane od CHOYA Polska, z uwagi na podjętą współpracę z tym słynnym japońskim producetem napojów i likierów.
Tauron Arena po raz pierwszy w historii wraz z Yaki Kingu, przeprowadził transmisję na żywo pokazu, która była rejestrowana przez 3 makery, tak by z zachowaniem bezpiecznej odległości, widzowie jak i nie obecni goście mogli poznać wszystkie tajniki przygotowania japońskiego bento.
Nagranie z transmisji pokazu można zobaczyć na naszyn kanale YouTube Yaki Kingu:
https://youtu.be/32D9CAukdRU

 

*2 Lipca 2020 roku Japońska Organizacja Handlu z siedzibą w Tokyo JETRO oraz
Japońskie Ministerstwo Rolnicta Rybołóstwa i Leśnictwa, przyznało Yaki Kingu jako jedynemu mobilnemu punktowi gastronomicznemu w Polsce i wschodniej Europie,
specjalny status i certyfikat Japenese Food and Ingredient Supporters.


*9 Maja na antenie regionalnej telewizji Koszalin TVMax został wyemitowany program Koszallin, gdzie gościem był Yaki Kingu.
Z uwagi na nadal panującą pandemię program był nagrywany zdalnie i połącząny był z wywiadem online przez komunikatory, jak i materiałami filmowymi i zdjęciowymi Yaki Kingu. Zapraszamy do zapoznania się z programem, który również dostepny jest na kanale YouTube
Yaki Kingu w TvMax - Kosz-all-in 09-05-2020

*20 Kwietnia z uwagi na nadal trwającą pandemią coronawirusa, oraz ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji procesie zdalnego nauczania, przyjaciel Yaki Kingu, przewodnik po Japonii Pan Emil Truszkowski zaprosił do udziału w projekcie probono, pomagającym nauczycielą w prowadzeniu lekcji online.

Powstała specjalna strona-katalog, słynnych podróżników i YouTuberów,
w tym i Yaki Kingu, oferujących swój czas dla nauczycieli i dzieci,
w celu przeprowadzenia lekcji i spotkań w ramach zajęć. 

https://akademiajutuberow.pl/yaki-kingu/

*Wraz z rosnącymi zachorowaniami i zarażeniami związanymi z COVID-19, Yaki Kingu 16 Marca w ramach akcji #zostanwdomu, postanowił korzystając z platformy YouTube, organizować spotkania i zajęcia online szczególnie dla młodszych odbiorców, związanych z kulturą Japonii. Zapis z spotkań, prowadzonych zajęciach, czy udostępnianych nagrań i wywiadów, które miały na celu umilić czas lockdown w Polsce, dosępny jest na kanale
youtube.com/c/yakikingu

*Od Stycznia do połowy Lutego 2020 roku, Yaki Kingu udał się w delegację do Japonii

gdzie w swoich służbowych podróżach od Kyushu, Honshu i Hokkaido, odbył wiele istotnych spotkań i wywiadów. Istotny również był udział w kolejnej edycji Festiwalu Śniegu, gdzie po raz pierwszy w historii wydarzenia, cała przecznica 7 poświęcona była Polsce, i ze śniegu został odtworzony Pałac Łazienkowski w Warszawie.

Obszerna relacja z delegacji zamieszczona jest na podstronie
http://www.yakikingu.pl/ykinjapanblog 

*Już od wielu lat PJATK w Warszawie jako jedyna organizacja i szkoła w Polsce przeprowadza test znajomości języka japońskiego dla obcokrajowców
JLPT - Nihongo nōryoku shiken 日本語能力試験. 
Jest to jedyny test znajomości języka japońskiego akceptowany w Japonii.
Test odbywa się tylko dwa razy w roku na początku lipca i grudnia.
Na koniec roku i jeszcze przed wyjazdem Yaki Kingu do Japonii,
zostaliśmy zaproszeni do współpracy nad grudniową edycją.
Dla całej 50 osobowej komisji egzaminacyjnej i pracowników przygotowaliśmy
bento - czyli japoński tradycyjny posiłek 'na wynos'.

Również przez cały dzień trwania egzaminów, stacjonująć naszym pojazdem przy budynku szkoły w której odbywały się testy, przygotowywaliśmy nasze potrawy dla osób które w tym dniu zdawały egzaminy za certyfikat JLPT.

*Po raz pierwszy w historii miasta Szczecin, na pierwszy weekend października, 3 organizacje eventowe: Bardzo dobra koncepcja, Robię Rzeczy oraz Szczeciński Bazar Smakoszy przygotował 
Festiwal Smaków Azjatyckich na szczecińskiej Łasztowni.
Do przygotowania całego festiwalu wraz z Yaki Kingu zostali zaproszeni Zakwasowania oraz Szczeciński Klub Azji.
Yaki Kingu jako partner merytoryczny wydarzenia, poza przygotowaniem japońskich dań w swojej "Japonii na kółkach", podczas drugiego dnia festiwalu przeprowadził warsztaty z przygotowywania onigiri - prawdziwego japońskiego "soul food".
fot. Marka Dudka|Robię Rzeczy oraz Jonasz Pyrka|Szczeciński Klub Azji*W połowie Września 2019, już po raz dzięsiąty w samym sercu Torunia wraz z wsparciem władz miasta odbył się festiwal fantastyki Copernicon. W tegorocznej edycji Yaki Kingu został poproszony o współpracę i został partnerem wydarzenia.
W mobilnej Japonii na kółkach na Rynku Nowomiejskim zaraz obok namiotu targów fantastycznych, przygotowaliśmy nasze japońskie potrawy dla mieszkańców Torunia, jak i uczestników festiwalu, których liczba przy tej edycji szacowana jest na powyżej 4 tysiące.
Jako partnerzy wydarzenia w bloku azjtyckim Yumiko sensei, w ramach wykładu i pokazu o sztuce japońskiej kaligrafii SHODO, wykaligrafowała nazwę wydarzenia, która została przekazana organizatorom.

*Na koniec wakacji, w ostatnią Sobotę Sierpnia - 30. Yaki Kingu został zaproszony przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI ポーランド日本親善友好財団 波 do współtworzenia
NAMI Airando 2019 czyli Japońskiego Festiwalu na Wyspie Słodowej w Wrocławiu.
Strona www festiwalu Nami Airando 2019
 Wraz z licznymi atrakcjami, pokazami i wystawcami, gdzie pojazd Yaki Kingu stacjonował od razu po prawej stronie od sceny głównej, Wyspa Słodowa stała się prawdziwą wyspą japońską.
Festiwal odbywał się pod patroanem miasta i prezydenta miasta Wrocław, i dzięki specjalnej delegacji przedstawicieli Japonii i Ambasady Japonii w RP, zostały również podpisane umowy obópólnej współpracy.
fot. CHOYA Polska


*Tradycyjnie już w ostatni weekend lipca na byłym lotnisku w Legnicy odbyła się szósta międzynarodowa edycja JAPFEST 2019 czyli największyego festiwalu Japońskiej motoryzacji w Europie Środkowo-Wschodniej, w której udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy uczestników.
Wystawionych było powyżęj 500 wyselekcjonowanych japońskich aut z całej Europy.
Odbyły się wyścigi: JF DRAG WARS (wyścigi na 1/4 mili),
 JF TIME ATTACK (wyścigi na torze Krzywa) oraz JF DRIFT BATTLE .
Mnóstwo pokazów oraz powyżej 50 wystawców topowych marek motoryzacyjnych.

Główni organizatorzy już wiele miesięcy przed wydarzeniem zwócili się do Yaki Kingu, nad stworzeniem po raz pierwszy w historii specjalnej Strefy Japońskiej Kultury sponsorowanej również przez Yokohama Polska - producenta opon samochodowych.
Strefa Japońskiej Kultury znajdowała się w epicentrum tegorocznej edycji JAPFEST, w zadaszonej hali o powierzchni 200m2, a prowadziła do niej brama Torii przy głównej drodze.
Wraz z pasjonatami feudalnej Japonii czyli Trzecim Najemnym Oddziałem Piechoty Japońskiej, mistrzem japońskiej gitary shamisen Masato Yokoei pozostałymi goścmi,
przez cały czas trwania festiwalu przybliżaliśmy uczestnikom kulturę Japonii.

*Fundacja Film Forum wraz z Festiwalem Kameralne Lato w oparciu o współpracę z Budżetem Obywatelski 2019 - Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów oraz Fundacją na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce poprosiła o współpracę Yaki Kingu nad przygotowaniem wydarzenia Radomski Kalejdoskop Kulturowy: Japonia.
12 lipca Amfiteratr w Radomiu rozkwitł niczym kwiat wiśni imprezą inspirowana Japonią gdzie Yaki Kingu wraz z zaproszonymi gości, między innymi Panią Jadwigą Marię Rodowicz (polska japonistaką, Ambasador Polski w Tokyo w latach 2008-2012), reżyserem Waldemarem Czechowskim ( twórcą filmu o Bronisławie Piłsudzkim), oraz performerką i tancerką Hana Umeda ukazywali liczne oblicza Japonii.

Yaki Kingu przygotował również wyjątkowe warsztaty kulinarne dla uczestników wydarzenia, gdzie po prelekcji i instrukcjach przygotowania japońskiego ryżu, goście mogli wspólnie przygotować i ulepić onigiri.

Po warsztatach wraz z gośćmi opowiadaliśmy o kraju wschodzącego słońca:

Japonia – Tak daleko, tak blisko podczas spotkania prowadzonego przez Panią Ambasador.

Mimo wielu atrakcji i pokazów tego dnia, uczestnicy mogli również smakować pozostałe autentyczne japońskie dania przygotowane w mobilnej kuchni przez Yaki Kingu.

fot. Dominik Musiałek | FILMFORUM

*Od 17 do 20 Maja władze Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych męszączących się w Warszawie na ulicy Koszykowej, zaprosiły Yaki Kingu do stacjonowania jak i uświetnienia
Japan by Night - Noc muzeów w PJATK. Oprawa, klimat jak i ilość gości, w tym nie mająca końca kolejka po nasze potrawy do późnych godzin nocnych, sprawiła nam wielką radość.
Zdjęcia dzięki uprzejmości fotografów i relacji PJATK.

 

*Już po raz szósty studenci i wykładowcy Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagielońskiego przygotowali jedną z największych imprez o Azji w Polsce, czyli VI Festiwal Studiów Azjatyckich w Krakowie.
Wyjątkowości wydarzenia podkreśliło miejse, czyli parę dni przed wydarzeniem oddane w pełni, pięknego i nowego kompleksu Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ ul. Oleandry 2a.
Yaki Kingu jako jedyna autentyczna mobilna kuchnia japońska, został zaproszony do uświetniania tegoż wyjątkowego festiwalu, pełnego wykładów prelekcji i pokazów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości fotografów i relacji VI FSA.

 

*Yaki Kingu pojawił się na okładce majowego bezpłatnego magazynu Miasto Plus wydawanego w nakładzie 25 000 tys. w Koszalinie, gdzie na obszernym 5 stronicowym wywiadzie mogliśmy przybliżyć historię naszego projektu jak i kulturę Japonii.

*Od 23 Marca do 5 Maja w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie,
prowadzonym przez Polską Akademię Nauk odbywał się Miesiąc Japoński. Wydarzenie zostało objęte szczególną opieką Ambasady Japonii w Polsce.
Również Yaki Kingu został zaproszony do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu.

W ramach Japońskiego miesiąca Yaki Kingu przeprowadził cykl prelekcji i wykładów o Japonii, w Centru Edukacji mieszczącym się budynku A.

Na wykładach pojawiło się dużo słuchaczy, jak i przyjaciel Yaki Kingu - Piotr Milewski, autor książki "Japońskie Dzienniki".
Po wykładzie uczestnicy mogli nabyć książkę autora z jego specjalną dedykacją.
13 - 14 kwietnia podczas specjalnego kiermaszu japońsko-wiosenny,
jak i w okresie 1 - 5 maj, odwiedzający mogli skosztować dań Yaki Kingu.

* Od 9 do 11 kwietnia na terenie Politechniki Wrocławskiej odbywał się już po raz VIII Tydzień Zdrowia. Yaki Kingu został zaproszony jako przedstawiciel zdrowych dań przez Rektora Politechniki i Samorząd Studecki WPPT. Przez cały czas trwania tego zdrowego wydarzenia w naszej mobilnej kuchni gotowaliśmy nasze potrawy na terenie Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (WPPT) w Aleji Profesorów.

* W Marcu 23 i 24 odbywał się pod patronatem Prezydenta miasta Konina konwent fantastyczny w Młodzieżowym Domu Kultry - KoKon.
Zaproszono nas jako gości i poproszono o przeprowadzenie wykładu związanego z kulturą Japonii. Postanowiliśmy by uatrakcyjnić wydarzenie opowiedzieć o bohaterach i postaciach.

Wykład "Japonia kraj dobrych i złych bohaterów i postaci-日本は善と悪のキャラクター大国。"

prowadzony w języku japońskim i polskim zgromadził wielu słuchaczy i został nagrodzony brawami, co sprawiło nam wielką radość.

W trakcie trawania wydarzenia również serwowaliśmy nasze autentyczne japońskie potrawy, które cieszyły podniebienia wielu uczestników, jak i gości konwentu - w tym członków znanej grupy aktorskiej Grupa Darwina.

* W lutym zostaliśmy zaproszeni przez zespół Fun Fabryka do współpracy przy wydarzeniu odbywającego się w Poznaniu - Kinepolis. W ramach wydarzenia prowadziliśmy nasze japońskie stoisko z rękodziełami i gadżetami z Japonii, serwując onigiri z zupką misoshiru i deser śniegowy kakigori.
Yaki Kingu został również poproszony o wygłoszenie wykładu o Japonii:

Japonia kraj armagedonu ? - w której to przedstawialiśmy jak dużo zagrożeń niesie życie w tym dalekim kraju, ale za to jak perfekcyjnie przygotowani są do nich Japończycy.

* Na koniec stycznia 2019 roku wraz koszalińskim lokalem Centrala Artystyczna, przygotowaliśmy wieczór japoński. Podczas wieczoru obalaliśmy mity powstałe o japońskiej kuchni, a liczni zebrani goście mogli degustować przygotowane przez nas onigiri. W trakcie wieczoru goście mogli również nabyć japońskie arcydzieła naszych zaprzyjaźnionych artystów z Japonii. Wydarzenie zostało bardzo obszernie zrelacjonowane w lokalnej prasie - Głos Koszaliński.

* W połowie stycznia 2019 roku Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku zaprosiła nas do współorganizowania Dni Japońskich. W ramach tego wspaniałego wydarzenia poprowadziliśmy wykład w auli uczelni na temat kuchni japońskiej, oraz serwowaliśmy nasze potrawy. Zostaliśmy poproszeni o pozostanie na terenie uczelni przez kolejne dni, by słuchacze i pracownicy Akademii również mogli zasmakować autentycznej Japonii. 

 

* Na koniec roku 2018 Yaki Kingu zapoczątkował warsztaty kaligrafii japońskiej shodo
w Koszalinie, były to po raz pierwszy takie warsztaty w historii miasta. Na pierwszych zajęciach pojawiło się Radio Koszalin w osobie Pani Redaktor Joanny Lejtan.
Na relację, która została zaprezentowana w Radio Koszalin w Radiowym Klubie Obieżyświata 16-12-2018 zapraszamy na nasz kanał Yaki Kingu na YouTube:

                                                  Yaki Kingu Channel na YouTube

* W Grudniu na zaproszenie Street Food Polska, pojawiliśmy się z naszą mobilną kuchnią w Krakowie, by móc serwować autentyczne japońskie potrawy podczas świątecznej edycji festiwalu kulinarnego w Galerii Kazimierz. Niepodziewanie odwiedził nas kulinarny reporter z YouTube ŻarłokTV, który pożarł nas prawie w całości. Na pierwszy odcinek i relacje z tego spotkania zapraszamy na kanał ŻarłokTV (link poniżej) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=RKpdDb4Y-4M&t=11s

* Podczas naszego objazdu po Polsce w Listopadzie, zostaliśmy zaproszeni do szkoły podstawowej i gimnazju ŁSO - Łódzkiego Stowarzyszenia Oświatowego przy ulicy Babickiego, gdzie jej uczniowe mogli poznać podstawowe fakty o Japonii, nauczyć się jak należy się przedstawić po japońsku...i spróbować śniegowego deseru - kakigori!
Było bardzo ciekawie i pouczająco dla wszystkich.

 

 * 11-11-2018 - czyli bardzo wyjątkowy dzień 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. I dla Yaki Kingu były to wyjątkowe dni, z uwagi iż mogliśmy przylączyć się czynnie w obchody tej wspaniałej rocznicy w Koszalinie.
Już w sobotę 10-11-2010 pojawiliśmy się z naszą mobilną kuchnią na wspaniałej inscenizacji zdobycia pociągu pancernego pod Rynarzewem przygotowanej przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun"  we współpracy z Towarzystwem Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

 

Jeszcze tego samego dnia zostaliśmy zaproszenie przez Fundację "Zdążyć z Miłością" na koncert charytatywny Fundacji „Zdążyć z Miłością” w Filharmonii Koszalińskiej znanej na całym świecie grupy Golec Uokriestra. Całkowity dochód z Koncertu Charytatywnego wyniósł 52.804,16zł.

 

 

Finał obchodów 100 rocznicy obchodziliśmy podczas specjalnego pikniku przygotowanego przez Archiwum Państwowym w Koszalinie, gdzie przybyło dużo wspaniałych gości, odbyły się wspaniałe pokazy i prelekcje.

 *Od października 2018 roku nasza firma i firma Misja Travel zawiązała współprace.

https://www.misjatravel.pl/info/japonia

Yaki Kingu to japońskie jedzenie i nie tylko... przez co staramy się myśleć nie tylko o ciele jak i o duszy.
Uważamy, iż MISJA TRAVEL dostarcza najlepszej jakości strawę duchową, jaką są wyjazdy do Japonii, śladami Świętego Maksymiliana Kolbe i męczęnników katolickich w kraju kwitnącej wiśni.
Pragniemi i my propagować taki sposób poznania Japonii,
zawiązując współpracę z MISJA TRAVEL.
Na zdjęciu bardzo wyjątkowe spotkanie z Zarządem i pracownikami w siedzibie
firmy 24 października 2018 roku w Poznaniu.

 * Szczeciński Klub Azji zaprosił nas do pomocy w uświetnieniu festiwalu Dzień z Azją organizowany w ramach Europejskiej Nocy Naukowców 29 września 2018, który to odbył się w budynku Biblioteki Głównej ZUT w Szczecinie.

 

* 2 września 2018 roku zostaliśmy zaproszeni do Radiowego Klubu Obieżyświata w Radio Koszalin, gdzie mieliśmy okazję opowiadać o Japonii, Hokkaido i Yaki Kingu. 
Zapraszamy do wysłuchania audycji !

* Podczas naszego udziału jako Yaki Kingu w piątej edycji Folk Film Festival w Sianowie, który odbył się w lipcu 2018, postanowiliśmy wejść w szranki z 14 propozycjami przygotowania naleśników na konkurs "Najlepszy pomysł na naleśniki".
Przewodniczącym komisji był ekspert kulinarny,
Pan Mariusz Szwed ( finalista polskiej edycji MastrChef ).
Przygotowaliśmy skromniejszą wersję naszego okonomiyaki niż tą którą przygotowywujemy na codzień, która to wersja bardziej przypomina naleśnik i sprzedawana jest w namiotach podczas japońskich festiwali - matsuri.
Nasza propozycji otrzymała 29,5 pkt czyli otrzymaliśmy III miejsce
( I miejsce 31 pkt, II miejsce 30 pkt).

 
Copyright ©2018 YAKI KINGU, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 784
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem